RS/PA
A.net/PA
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Lincoln University (pennsylvania) Track & Field and Cross Country - Lincoln University, Pennsylvania
you RUN the place
1570 Baltimore Pike, Lincoln University, Pennsylvania, 19352-0999, United States
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
Media
Jillian Lee
Photos (
0
)
View
Videos (
3
)
View
News (
16
)
View
Blogs (
0
)
View
Group media
News
Write News
Athlete RSS Feed
Folders
2012 / 2013 - (2 articles)
2013 / 2014 - (4 articles)
2014 / 2015 - (10 articles)
All News
Search
2015 Results - West Chester Bill Butler Outdoor Invitational
Published by
DyeStatCOLLEGE.com
Apr 12th 2015, 8:02pm
Comments
West Chester Bill Butler Outdoor Invitational
Apr 10, 2015 to Apr 11, 2015
West Chester, PA, US
« Filter Results by Team: »
Bad Boy RC
Brooks
Bryn Mawr
Delaware County Community College
Gloucester Count
Goldey Beaoom CO
Haverford College
Hood Coïlege
Immaculata University
Kearny Athletic Club
Lincoln U (PA)
Manhattanville
Millersville
Moore elite
Neumann
Penn
Penn State Brandywine
Philadelphia University
Scranton
SPEED ELITE
SUNY Brockport
Unattached
Union County College
URSINUS
West Chester
Widener
Men:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1500m
|
5k
|
10k
|
3k Steeple
|
110h
|
400h
|
4x100m
|
4x400m
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
Hammer
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
|
Dec
|
Dec: 100m
|
Dec: 110h
|
Dec: 1500m
|
Dec: 400m
|
Dec: Discus
|
Dec: HJ
|
Dec: Javelin
|
Dec: LJ
|
Dec: PV
|
Dec: Shot
Women:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1500m
|
5k
|
10k
|
3k Steeple
|
100h
|
400h
|
4x100m
|
4x400m
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
Hammer
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
|
Hep
|
Hep: 100h
|
Hep: 200m
|
Hep: 800m
|
Hep: HJ
|
Hep: Javelin
|
Hep: LJ
|
Hep: Shot
Mens 100m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Colley, Gavin
12
Widener
11.01
nwi
1
2
Jones, Darius
12
URSINUS
11.19
nwi
1
3
Watkins, Anthony
10
Neumann
11.34
nwi
1
4
Vogues, Hugh
Unattached
11.35
nwi
1
1
Garnes, Ka'shawn
10
Widener
11.39
nwi
2
2
Kinard, Marcus
10
Lincoln U (PA)
11.39
nwi
2
5
Reice, Bryan
10
West Chester
11.44
nwi
1
6
Foulke, Alexander
12
West Chester
11.46
nwi
1
1
Lemmo, Matthew
9
Widener
11.55
nwi
4
7
Maye, Savonn
10
Union County Col
11.57
nwi
1
3
Frost, Alex
10
Haverford Colleg
11.60
nwi
2
1
Evans, Merritt
10
Lincoln U (PA)
11.67
nwi
5
1
Sierzega, Anthony
12
URSINUS
11.68
nwi
3
2
Williams, Daniel
10
Lincoln U (PA)
11.69
nwi
4
4
Moore, Lamar
Moore elite
11.69
nwi
2
2
Koppenheffer, Ryan
Unattached
11.76
nwi
3
5
Sorrell, Ameer
11
Widener
11.77
nwi
2
6
Colley, Josh
10
Widener
11.83
nwi
2
3
Durjan, Johathan
10
Neumann
11.84
nwi
4
4
Thompson, Devon
10
Neumann
11.86
nwi
4
2
Garramone, Adam
9
Philadelphia Uni
11.96
nwi
5
5
Baldassarre, Alexander
9
Neumann
11.98
nwi
4
3
Welch, Todd
12
Hood Coïlege
12.06
nwi
3
3
Lehman, Patrick
10
Philadelphia Uni
12.13
nwi
5
4
Parker, Tremane
10
Gloucester Count
12.13
nwi
5
1
Willie, Anime
Delaware County
12.16
nwi
6
6
Rhines, Justin
Unattached
12.17
nwi
4
2
Baker, Abram
Unattached
12.27
nwi
6
7
Hagerman, Blake
9
Manhattanville
12.29
nwi
4
3
Vo, Nalson
9
Widener
12.30
nwi
6
5
Sciasi, Michael
10
Immaculata Unive
12.31
nwi
5
4
Tucker, R.J.
9
Hood Coïlege
12.35
nwi
6
8
Foulke, Wayne
Unattached
12.39
nwi
4
5
Hankinson, Tyler
11
Immaculata Unive
12.40
nwi
6
6
Fleming, Thomas
12
Widener
12.40
nwi
5
7
Pascarella, Matthew
10
Immaculata Unive
12.40
nwi
5
6
Blehart, Graham
9
Widener
12.79
nwi
6
7
Shenjere, Innocent
11
Penn State Brand
13.19
nwi
6
4
Yellets, Jonathan
11
Haverford Colleg
NT
nwi
3
Mens 200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Colley, Gavin
12
Widener
22.37
nwi
1
2
Green, Miles
11
Lincoln U (PA)
22.48
nwi
1
3
Mekongo, Patrick
10
URSINUS
22.55
nwi
1
1
Garnes, Ka'shawn
10
Widener
22.68
nwi
2
4
Jones, Darius
12
URSINUS
22.72
nwi
1
5
Dix, Ghassan
10
West Chester
22.73
nwi
1
6
Foulke, Alexander
12
West Chester
22.76
nwi
1
2
Watkins, Anthony
10
Neumann
22.78
nwi
2
7
Reice, Bryan
10
West Chester
22.93
nwi
1
3
Freeland, Honorio
10
Widener
22.94
nwi
2
1
Corsey, Collin
9
Gloucester Count
22.95
nwi
3
2
Vogues, Hugh
Unattached
23.02
nwi
3
4
Kinard, Marcus
10
Lincoln U (PA)
23.02
nwi
2
5
Fuller, Reginald
SPEED ELITE
23.05
nwi
2
8
Heimbach, Ryan
10
West Chester
23.08
nwi
1
3
Sierzega, Anthony
12
URSINUS
23.29
nwi
3
4
Bowser, Desmond
11
Lincoln U (PA)
23.30
nwi
3
6
Maye, Savonn
10
Union County Col
23.36
nwi
2
5
Harrison, Preston
9
Gloucester Count
23.37
nwi
3
1
Burden, Paul Jones
Unattached
23.38
nwi
7
1
Robinson, Kevin
Moore elite
23.40
nwi
6
1
Twyne, Roosevelt
10
Union County Col
23.47
nwi
4
6
Schmalhofer, Ethan
10
Widener
23.57
nwi
3
2
Betts, Will
12
Widener
23.59
nwi
4
2
McKieth, James
Delaware County
23.68
nwi
7
3
Maldonado, Martin
9
Gloucester Count
23.72
nwi
4
4
Roten, Roheem
10
Lincoln U (PA)
23.72
nwi
4
1
Lemmo, Matthew
9
Widener
23.79
nwi
5
2
Evans, Merritt
10
Lincoln U (PA)
23.79
nwi
5
5
Frost, Alex
10
Haverford Colleg
23.84
nwi
4
6
Koppenheffer, Ryan
Unattached
23.99
nwi
4
7
Moore, Lamar
Moore elite
24.02
nwi
3
3
Hagerman, Blake
9
Manhattanville
24.09
nwi
5
1
Murray, Logan
9
Widener
24.11
nwi
8
4
Mangum, David
9
Manhattanville
24.14
nwi
5
7
Sorrell, Ameer
11
Widener
24.28
nwi
2
5
Thompson, Devon
10
Neumann
24.30
nwi
5
6
Durjan, Johathan
10
Neumann
24.35
nwi
5
2
Parker, Tremane
10
Gloucester Count
24.38
nwi
6
7
Colley, Josh
10
Widener
24.38
nwi
5
3
Ratliff, Jeremiah
10
Hood Coïlege
24.41
nwi
7
4
Baldassarre, Alexander
9
Neumann
24.44
nwi
7
5
Garramone, Adam
9
Philadelphia Uni
24.45
nwi
7
3
Pottle, Michael
12
Manhattanville
24.63
nwi
6
4
Williams, Daniel
10
Lincoln U (PA)
24.77
nwi
6
5
Kelly, Mitchell
9
URSINUS
24.81
nwi
6
8
Grant, Semaj
Unattached
24.85
nwi
3
2
Pascarella, Matthew
10
Immaculata Unive
25.14
nwi
8
6
Sciasi, Michael
10
Immaculata Unive
25.24
nwi
7
6
Vo, Nalson
9
Widener
25.30
nwi
6
7
Tucker, R.J.
9
Hood Coïlege
25.31
nwi
7
3
Zakhary, Andrew
9
Immaculata Unive
25.51
nwi
8
8
Baker, Abram
Unattached
25.51
nwi
7
4
Robinson, Andrew
12
Widener
26.75
nwi
8
5
Shenjere, Innocent
11
Penn State Brand
27.63
nwi
8
Mens 400m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Green, Miles
11
Lincoln U (PA)
49.67
1
2
Freeland, Honorio
10
Widener
49.87
1
3
Stancil, Chris
10
West Chester
50.59
1
4
Sites, Nate
9
Widener
51.17
1
5
Braxton, Rudy
Goldey Beaoom CO
51.21
1
1
Bowser, Desmond
11
Lincoln U (PA)
51.23
3
1
Betts, Will
12
Widener
51.53
2
6
Watkins, Anthony
10
Neumann
51.63
1
2
Roten, Roheem
10
Lincoln U (PA)
51.80
2
7
Fuller, Reginald
SPEED ELITE
52.10
1
1
Bakare, Sodiq
Delaware County
52.56
4
3
Twyne, Roosevelt
10
Union County Col
52.59
2
4
Francis, Ludric
Goldey Beaoom CO
52.74
2
2
Corsey, Collin
9
Gloucester Count
52.83
3
5
Kalema, Isaac
Unattached
53.04
2
3
Schmalhofer, Ethan
10
Widener
53.34
3
4
Kelly, Mitchell
9
URSINUS
53.45
3
5
Tucker, R.J.
9
Hood Coïlege
54.36
3
6
Przyuski, Eric
11
Philadelphia Uni
55.18
2
2
Fixl, Alec
9
Philadelphia Uni
57.15
4
7
Donnie, Nyanye
9
Neumann
57.45
2
3
Dudley, LeRon
10
Neumann
57.86
4
1
Zakhary, Andrew
9
Immaculata Unive
58.07
5
6
Robinson, Kevin
Moore elite
59.29
3
4
Henderson, John
Delaware County
59.36
4
2
Simoncini, Andrew
10
URSINUS
1:00.54
5
3
Robinson, Andrew
12
Widener
1:02.46
5
Mens 800m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Marquardt, Charlie
11
Haverford Colleg
1:54.14
1
2
Counsel, Qadree
11
Widener
1:54.79
1
3
Golato, Andrew
Unattached
1:55.30
1
4
Edwards, Kyle
11
Lincoln U (PA)
1:55.77
1
1
Jasper, Jihad
12
Widener
1:57.34
2
2
McDaid, Jim
10
West Chester
1:57.56
2
5
Garrity, Mike
Bad Boy RC
1:57.88
1
1
Braxton, Rudy
Goldey Beaoom CO
1:57.94
3
2
Pettit, Nick
10
Widener
1:59.11
3
3
Woods, Henry
9
Haverford Colleg
1:59.34
2
4
Siqueiros, Ben
Unattached
1:59.87
2
3
Fong, Tyler
9
Haverford Colleg
2:00.17
3
6
Mackin, Andrew
11
URSINUS
2:00.22
1
5
Gardner, Chris
12
Haverford Colleg
2:00.23
2
6
Gooding, Ryan
11
Haverford Colleg
2:00.36
2
7
Garrity, Chris
12
Widener
2:00.36
1
4
Lacy, Eric
12
Philadelphia Uni
2:00.43
3
5
Garman, Zac
12
Philadelphia Uni
2:01.41
3
6
Chimal-Rodriguez, Angel
12
Immaculata Unive
2:02.57
3
7
Schneider, Julian
10
Haverford Colleg
2:02.85
2
7
Noyes, Edwin
11
Widener
2:03.32
3
1
Flood, Vincent
11
URSINUS
2:05.49
4
8
Alston, Henry
12
Lincoln U (PA)
2:05.74
2
8
McClusick, Colin
9
West Chester
2:05.97
3
2
Muhammad, Sufian
10
Union County Col
2:08.67
4
3
Cifuentes, Justin
12
Hood Coïlege
2:10.11
4
1
Bachman, Dustin
9
Widener
2:10.47
5
2
Martinez, Julio
9
Gloucester Count
2:10.87
5
4
Jeffries, Korey
10
Gloucester Count
2:12.65
4
5
Mbwiri, Jonathan
9
Goldey Beaoom CO
2:14.35
4
3
Simpson, Chris
Goldey Beaoom CO
2:15.18
5
6
Schlegel, Luke
10
URSINUS
2:16.36
4
7
Darden, Casey
9
Neumann
2:18.17
4
8
McPherson, Grant
11
URSINUS
2:19.37
4
9
Hunt, Ira
11
Lincoln U (PA)
2:21.70
4
4
Richardson, Nicholas
9
Immaculata Unive
2:24.19
5
5
Rudich, Jason
11
URSINUS
2:24.82
5
6
Fallaque, Chris
10
Manhattanville
2:28.39
5
7
McCarrick, Michael
10
Penn State Brand
2:37.70
5
8
Winston, Evan
11
Manhattanville
2:50.01
5
Mens 1500m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McDermott, Will
10
Widener
4:01.85
1
2
Caporale, Jason
12
Widener
4:05.91
1
3
Chimal-Rodriguez, Angel
12
Immaculata Unive
4:06.30
1
4
Lacy, Eric
12
Philadelphia Uni
4:06.43
1
5
Heinze, Justin
Kearny Athletic
4:06.62
1
6
Christian, Joel
12
Haverford Colleg
4:06.93
1
7
Fortin, Stephen
11
Widener
4:09.40
1
8
Fujimori, Sam
11
Haverford Colleg
4:11.38
1
1
Flanagan, Joe
Scranton
4:12.24
3
9
Gorman, Jimmy
10
Haverford Colleg
4:12.29
1
1
Garman, Zac
12
Philadelphia Uni
4:12.45
2
2
Angelina, Nick
10
West Chester
4:12.59
2
3
Hamilton, Evan
10
Haverford Colleg
4:13.53
2
10
McBride, Ryan
11
Widener
4:13.67
1
2
Verner-Crist, Dylan
11
Haverford Colleg
4:13.97
3
3
Marsico, David
12
Haverford Colleg
4:14.27
3
4
Borders, Cody
12
Philadelphia Uni
4:15.06
3
5
Ristow, Bill
11
Haverford Colleg
4:15.16
3
6
Bilotta, Mike
10
Widener
4:15.26
3
4
Jauregui-Volpe, Marcelo
9
Haverford Colleg
4:15.29
2
7
Hill, Zachary
10
Widener
4:16.26
3
8
Stadler, James
9
Haverford Colleg
4:16.76
3
11
Harmon, Leo
11
Widener
4:16.79
1
9
Hale, Charlie
10
Haverford Colleg
4:16.97
3
5
Maldonado, Martin
9
Gloucester Count
4:17.73
2
6
Mcglone, Austin
11
Manhattanville
4:18.37
2
7
Duncan, Jeff
11
Haverford Colleg
4:18.44
2
12
Musselman, Zachary
11
West Chester
4:19.77
1
10
Willig, Matt
9
Haverford Colleg
4:21.41
3
11
Cifuentes, Justin
12
Hood Coïlege
4:26.37
3
8
Cheety, William
10
Gloucester Count
4:28.33
2
1
Iuliucci, Joseph
9
URSINUS
4:28.65
4
2
Schlegel, Luke
10
URSINUS
4:31.73
4
3
Duvally, Mike
12
Philadelphia Uni
4:32.79
4
4
Martinez, Julio
9
Gloucester Count
4:33.87
4
1
Goidell, Matt
11
Manhattanville
4:34.12
5
5
Ghelli, Federico
11
Lincoln U (PA)
4:34.37
4
6
Kalny, Marc
9
Scranton
4:34.58
4
9
Cooper, Andrew
11
Widener
4:34.99
2
2
Cook, Christian
9
Widener
4:35.11
5
7
Priver, Kyle
12
Haverford Colleg
4:35.64
4
8
Jeffries, Korey
10
Gloucester Count
4:39.67
4
10
Alston, Henry
12
Lincoln U (PA)
4:40.91
2
9
Davis, Nolan
11
URSINUS
4:44.17
4
3
Mbwiri, Jonathan
9
Goldey Beaoom CO
4:45.61
5
10
Peragine, Nick
9
Scranton
4:46.11
4
4
Gabor, Zach
12
Haverford Colleg
4:51.34
5
5
Rudich, Jason
11
URSINUS
4:55.39
5
6
Buttillo, Richard
11
Widener
5:01.31
5
7
Shepler, Dustin
9
Neumann
5:03.77
5
8
Shultz, Josh
Goldey Beaoom CO
5:14.15
5
9
Laventure, Kason
10
Penn State Brand
5:17.68
5
10
Alex, Rivera
11
Penn State Brand
5:24.27
5
Mens 5000m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dombrowiecki, Andrew
10
West Chester
16:06.60
1
2
Easter, Aaron
Goldey Beaoom CO
16:15.01
1
3
Jones, Logan
Goldey Beaoom CO
16:17.81
1
4
Malloy, Tim
12
Philadelphia Uni
16:22.43
1
5
Braconnier, Jack
Unattached
16:41.86
1
6
Drum, Andrew
12
Hood Coïlege
17:00.82
1
7
de Leon, David
9
Scranton
17:13.80
1
8
Ghelli, Federico
11
Lincoln U (PA)
17:19.19
1
9
Wong, Jake
9
Philadelphia Uni
18:47.90
1
10
Martin, William
12
Immaculata Unive
20:07.65
1
Mens 10000m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bucci, Chris
12
West Chester
35:13.89
1
2
Cohen, Matt
Unattached
40:20.47
1
3
Musselman, Zachary
11
West Chester
NT
1
Mens 3k Steeple
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Gandolfo-Lucia, Nick
11
Haverford Colleg
9:45.61
1
2
Curry, John
12
Haverford Colleg
9:58.86
1
3
Rasmussen, Soren
12
Haverford Colleg
10:07.32
1
4
Borders, Cody
12
Philadelphia Uni
10:12.07
1
5
Satterthwaite, Lincoln
9
Haverford Colleg
10:24.72
1
6
Morbeck, Brad
9
Haverford Colleg
10:32.75
1
7
Duvally, Mike
12
Philadelphia Uni
10:35.00
1
8
Kneebone, Curran
Unattached
10:41.18
1
9
Bassett, Liam
9
Haverford Colleg
10:50.18
1
10
Cheety, William
10
Gloucester Count
10:55.53
1
11
Martinez, Julio
9
Gloucester Count
11:11.03
1
12
Steiner, Sam
10
Gloucester Count
NT
1
13
Rizzo, Peter
10
Manhattanville
NT
1
Mens 110m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Van Teyens, Mark
11
West Chester
15.49
nwi
1
2
Heimbach, Ryan
10
West Chester
15.73
nwi
1
3
Shea, Evan
12
URSINUS
15.83
nwi
1
4
Stranahan, Shane
12
Widener
15.89
nwi
1
5
Boham, Denzell
12
Widener
16.57
nwi
1
6
Williams, Daniel
10
Lincoln U (PA)
16.90
nwi
1
1
Ratliff, Jeremiah
10
Hood Coïlege
17.02
nwi
2
2
Gould, Richard
9
URSINUS
17.69
nwi
2
3
Proulx, James
10
Widener
18.96
nwi
2
4
Hager-Perry, Austin
10
Hood Coïlege
19.23
nwi
2
5
Murray, Joseph
12
URSINUS
NT
nwi
2
Mens 400m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sharpe, Frederick
Unattached
52.88
1
2
Stranahan, Shane
12
Widener
55.01
1
3
Medina, Saybrim
9
West Chester
55.26
1
4
Van Teyens, Mark
11
West Chester
56.77
1
1
Starkey, Saliym
10
Gloucester Count
56.93
2
5
Charles, Kemoi
10
Lincoln U (PA)
57.68
1
6
Young, Shawn
10
West Chester
57.96
1
2
Gould, Richard
9
URSINUS
59.31
2
3
Miller, Daniel
9
Widener
59.49
2
4
Boham, Denzell
12
Widener
59.61
2
1
McKieth, James
Delaware County
1:00.49
3
2
Sax, Dan
9
Haverford Colleg
1:00.66
3
5
Proulx, James
10
Widener
1:01.03
2
6
Shea, Evan
12
URSINUS
1:01.33
2
3
Fixl, Alec
9
Philadelphia Uni
1:03.88
3
4
Murray, Joseph
12
URSINUS
1:06.16
3
7
Slawson, Nick
12
Hood Coïlege
1:06.26
2
Mens 4x100m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Dix, Foulke,
Heimbach, Reice
West Chester
43.03
1
2
Charles, Green,
Kinard, Mboya
Lincoln U (PA)
44.02
1
3
Copeland, Corsey,
Starkey, Harrison
Gloucester Count
44.15
1
4
Mitchell, Jones,
Sierzega, Shea
URSINUS
44.27
1
1
Williams, Bowser,
Alston, Evans
Lincoln U (PA)
44.44
2
5
Lemmo, Colley,
Freeland, Sites
Widener
44.46
1
2
Burden, Grant,
Kalema, McFall
Unattached
44.82
2
3
Baldassa, Watkins,
Thompson, Durjan
Neumann
44.95
2
6
Ratliff, Welch,
Slawson, Tucker
Hood Coïlege
47.34
1
7
Sorrell, Garnes,
Betts, Colley
Widener
NT
1
8
Gladman, Ackins,
Robinson, Moore
Moore elite
NT
1
Mens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Dix, Young,
Foulke, Medina
West Chester
3:17.72
1
2
Roten, Edwards,
Kinard, Green
Lincoln U (PA)
3:18.38
1
3
Jones, Perkins,
Mackin, Mekongo
URSINUS
3:19.50
1
4
McClusic, McDaid,
Reice, Stancil
West Chester
3:23.79
1
5
Corsey, Harrison,
Maldonad, Starkey
Gloucester Count
3:25.78
1
1
Mangum, Pottle,
Hagerman, McGlone
Manhattanville
3:36.15
2
6
Przyuski, Lehman,
Borders, Fixl
Philadelphia Uni
3:39.87
1
2
Zakhary, Sciasi,
Pascarel, Richards
Immaculata Unive
3:55.98
2
Mens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Huckabee, Matthew
10
Lincoln U (PA)
16.64m
(54'7)
1
2
Raudenbush, Gregory
10
West Chester
13.33m
(43'8.75)
1
3
Myers, Adam
9
URSINUS
12.69m
(41'7.5)
1
4
Crouch, Evan
9
Widener
12.55m
(41'2)
1
5
Whalen, Dan
10
Widener
12.53m
(41'1.25)
1
6
Licona, Alcides (Ben)
10
West Chester
12.52m
(41'0.75)
1
7
Cucciarre, Alex
10
Widener
12.43m
(40'9.25)
1
8
Wood, Jeff
10
Gloucester Count
12.36m
(40'6.5)
1
9
McCray, Randy
10
Lincoln U (PA)
11.98m
(39'3.5)
1
10
Michel, Josue
9
Union County Col
11.91m
(39'0.75)
1
11
Felderstein, Alex
11
Immaculata Unive
11.91m
(39'0.75)
1
12
Smith, Alex
12
Haverford Colleg
11.61m
(38'1)
1
13
Saul, Anthony
9
URSINUS
11.54m
(37'10.25)
1
14
Wallner, Dillon
11
West Chester
11.53m
(37'9.75)
1
15
Legaspi, Josiah
9
Haverford Colleg
11.20m
(36'8.75)
1
16
Parry, Rob
11
Haverford Colleg
10.91m
(35'9.5)
1
17
Donnelly, Thomas
10
URSINUS
10.55m
(34'7.25)
1
18
Grudi, Lucas
12
Immaculata Unive
10.47m
(34'4)
1
19
Sexton, Josh
11
Hood Coïlege
10.40m
(34'1.25)
1
20
Goode, Antonio
9
URSINUS
10.28m
(33'8.5)
1
21
Price, Jelani
10
Manhattanville
9.90m
(32'5.75)
1
22
Ukaha, Anthony
10
Lincoln U (PA)
8.16m
(26'9.25)
1
Mens Discus Throw
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Mattis, Sam
11
Penn
56.02m
(183'9.5)
1
2
Kennedy-White, Noah
10
Penn
52.93m
(173'7.75)
1
3
Huckabee, Matthew
10
Lincoln U (PA)
50.10m
(164'4.25)
1
4
Martin, Kris
12
Widener
49.10m
(161'1)
1
5
Cioffi, Will
10
Penn
47.26m
(155'0.5)
1
6
Robertson, Anthony
9
Widener
41.97m
(137'8.25)
1
7
Herbster, Dan
10
Widener
40.90m
(134'2)
1
8
Lassiter, Ellery
9
Penn
38.92m
(127'8.25)
1
9
Myers, Adam
9
URSINUS
35.97m
(118'0)
1
10
Licona, Alcides (Ben)
10
West Chester
35.44m
(116'3.25)
1
11
Michel, Josue
9
Union County Col
33.91m
(111'3)
1
12
Wood, Jeff
10
Gloucester Count
33.18m
(108'10.25)
1
13
Cucciarre, Alex
10
Widener
33.09m
(108'6.75)
1
14
McCray, Randy
10
Lincoln U (PA)
32.84m
(107'8.75)
1
15
Whalen, Dan
10
Widener
32.22m
(105'8.5)
1
16
Parente, Alex
12
Immaculata Unive
31.11m
(102'0.75)
1
17
Cressman, Sean
10
Gloucester Count
31.10m
(102'0.25)
1
18
Mani, Jabari
9
Widener
31.05m
(101'10.25)
1
19
Felderstein, Alex
11
Immaculata Unive
29.86m
(97'11.5)
1
20
Legaspi, Josiah
9
Haverford Colleg
27.14m
(89'0.5)
1
21
Sexton, Josh
11
Hood Coïlege
27.07m
(88'9.75)
1
22
Bulgarelli, Kyle
9
Hood Coïlege
26.20m
(85'11.5)
1
23
Goode, Antonio
9
URSINUS
26.18m
(85'10.5)
1
24
Saul, Anthony
9
URSINUS
25.09m
(82'3.75)
1
25
Ukaha, Anthony
10
Lincoln U (PA)
23.07m
(75'8.25)
1
26
Price, Jelani
10
Manhattanville
ND
(--)
1
27
Parry, Rob
11
Haverford Colleg
ND
(--)
1
28
Smith, Alex
12
Haverford Colleg
ND
(--)
1
29
Raudenbush, Gregory
10
West Chester
ND
(--)
1
Mens Javelin Throw
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Espey, Tyler
12
West Chester
54.09m
(177'5.5)
1
2
McDevitt, Shane
9
Gloucester Count
53.57m
(175'9)
1
3
Tull, Kelvin
9
Gloucester Count
53.37m
(175'1)
1
4
Donnelly, Thomas
10
URSINUS
51.68m
(169'6.5)
1
5
Sagendorf, Thomas
11
Immaculata Unive
49.74m
(163'2.25)
1
6
Cressman, Sean
10
Gloucester Count
47.64m
(156'3.5)
1
7
Bulgarelli, Kyle
9
Hood Coïlege
45.00m
(147'7.5)
1
8
Wallner, Dillon
11
West Chester
43.04m
(141'2.25)
1
9
Avecillas, George
9
Haverford Colleg
39.90m
(130'10.75)
1
10
Myers, Adam
9
URSINUS
39.10m
(128'3.25)
1
11
Salcedo, Reuben
10
Manhattanville
38.34m
(125'9.25)
1
12
Nienius, Anthony
12
URSINUS
38.27m
(125'6.5)
1
13
Carr, Dave
12
URSINUS
37.45m
(122'10.25)
1
14
Simoncini, Andrew
10
URSINUS
37.16m
(121'10.75)
1
15
Jacoby, Robert
Unattached
31.35m
(102'10.25)
1
Mens Hammer
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Raudenbush, Gregory
10
West Chester
46.72m
(153'3.25)
1
2
Wallner, Dillon
11
West Chester
45.07m
(147'10.25)
1
3
Whalen, Dan
10
Widener
39.77m
(130'5.75)
1
4
Mani, Jabari
9
Widener
39.16m
(128'5.5)
1
5
Espey, Tyler
12
West Chester
38.45m
(126'1.75)
1
6
Licona, Alcides (Ben)
10
West Chester
35.61m
(116'9.75)
1
7
Cressman, Sean
10
Gloucester Count
35.32m
(115'10.5)
1
Mens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
DeCecco, Joseph
11
West Chester
2.05m
(6'8.5)
1
2
Graves, Gibby
12
Haverford Colleg
2.00m
(6'6.5)
1
3
Jones, Darius
12
URSINUS
1.90m
(6'2.75)
1
4
Mangum, David
9
Manhattanville
1.85m
(6'0.75)
1
5
Hunter, Eric
12
West Chester
1.85m
(6'0.75)
1
6
Tull, Kelvin
9
Gloucester Count
1.80m
(5'10.75)
1
7
Copeland, Steven
9
Gloucester Count
1.80m
(5'10.75)
1
10
Shea, Evan
12
URSINUS
1.75m
(5'8.75)
1
8
Watson, Wayne
9
Gloucester Count
1.75m
(5'8.75)
1
9
Schneider, Chaz
12
Haverford Colleg
1.75m
(5'8.75)
1
11
Patterson, Paris
9
Gloucester Count
NH
(--)
1
12
Murray, Logan
9
Widener
NH
(--)
1
Mens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Norman, Justus
9
West Chester
6.54m
(21'5.25)
nwi
1
2
Copeland, Steven
9
Gloucester Count
6.28m
(20'7)
nwi
1
3
Maye, Savonn
10
Union County Col
6.10m
(20'0)
nwi
1
4
Przyuski, Eric
11
Philadelphia Uni
6.03m
(19'9.25)
nwi
1
5
Graves, Gibby
12
Haverford Colleg
5.96m
(19'6.5)
nwi
1
6
Mboya, Xury
11
Lincoln U (PA)
5.92m
(19'5)
nwi
1
7
Sullivan, Dejon
9
Unattached
5.87m
(19'3)
nwi
1
8
Mangum, David
9
Manhattanville
5.79m
(18'11.75)
nwi
1
9
Uhl, Austin
9
West Chester
5.77m
(18'11)
nwi
1
10
Tull, Kelvin
9
Gloucester Count
5.68m
(18'7.5)
nwi
1
11
Watson, Wayne
9
Gloucester Count
5.56m
(18'2.75)
nwi
1
12
Ratliff, Jeremiah
10
Hood Coïlege
5.56m
(18'2.75)
nwi
1
13
Schulz, Richard
12
URSINUS
5.53m
(18'1.5)
nwi
1
14
Patterson, Paris
9
Gloucester Count
5.41m
(17'8.75)
nwi
1
15
Hager-Perry, Austin
10
Hood Coïlege
5.35m
(17'6.5)
nwi
1
16
Lehman, Patrick
10
Philadelphia Uni
ND
(--)
nwi
1
17
House, Brandin
10
Lincoln U (PA)
ND
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
DeCecco, Joseph
11
West Chester
13.42m
(44'0.25)
nwi
1
2
Gursay, D'Andrew
9
West Chester
13.25m
(43'5.5)
nwi
1
3
Patterson, Paris
9
Gloucester Count
13.14m
(43'1.25)
nwi
1
4
Sullivan, Dejon
9
Unattached
13.13m
(43'0.75)
nwi
1
5
Maye, Savonn
10
Union County Col
13.03m
(42'8.75)
nwi
1
6
Ratliff, Jeremiah
10
Hood Coïlege
12.85m
(42'1.75)
nwi
1
7
Uhl, Austin
9
West Chester
12.58m
(41'3.25)
nwi
1
8
Przyuski, Eric
11
Philadelphia Uni
12.06m
(39'6.75)
nwi
1
9
Schneider, Chaz
12
Haverford Colleg
11.88m
(38'11.5)
nwi
1
10
Sax, Dan
9
Haverford Colleg
11.79m
(38'8)
nwi
1
Mens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hunter, Eric
12
West Chester
3.95m
(12'11.5)
1
Mens Decathlon
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
7
Maroldo, John
10
Gloucester Count
2,237
1
6
Raws, Tyler
10
Gloucester Count
3,576
1
5
Honeycutt, Brody
11
West Chester
4,605
1
4
Colvin, Shane
12
SUNY Brockport
4,766
1
3
Mascola, Collin
11
West Chester
5,458
1
2
Vannicolo, Colin
10
West Chester
5,480
1
1
Taft, Samuel
12
SUNY Brockport
6,287
1
Mens Decathlon: 100m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Taft, Samuel
12
SUNY Brockport
11.62
1
728
2
Vannicolo, Colin
10
West Chester
12.03
1
645
1
Honeycutt, Brody
11
West Chester
12.26
2
601
3
Colvin, Shane
12
SUNY Brockport
12.36
1
582
2
Mascola, Collin
11
West Chester
12.45
2
565
3
Raws, Tyler
10
Gloucester Count
12.87
2
490
4
Maroldo, John
10
Gloucester Count
14.26
2
276
Mens Decathlon: 110m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Taft, Samuel
12
SUNY Brockport
15.18
1
828
2
Honeycutt, Brody
11
West Chester
16.19
1
711
3
Vannicolo, Colin
10
West Chester
16.28
1
702
1
Mascola, Collin
11
West Chester
16.79
2
646
2
Colvin, Shane
12
SUNY Brockport
17.30
2
593
3
Raws, Tyler
10
Gloucester Count
19.56
2
385
4
Maroldo, John
10
Gloucester Count
25.08
2
60
Mens Decathlon: 1500m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Taft, Samuel
12
SUNY Brockport
4:49.56
1
621
2
Vannicolo, Colin
10
West Chester
4:50.17
1
618
3
Colvin, Shane
12
SUNY Brockport
4:56.02
1
583
4
Raws, Tyler
10
Gloucester Count
5:10.31
1
502
5
Honeycutt, Brody
11
West Chester
5:10.33
1
502
6
Mascola, Collin
11
West Chester
5:13.02
1
487
7
Maroldo, John
10
Gloucester Count
5:27.47
1
412
Mens Decathlon: 400m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Taft, Samuel
12
SUNY Brockport
50.90
1
774
2
Vannicolo, Colin
10
West Chester
52.88
1
687
3
Colvin, Shane
12
SUNY Brockport
55.01
1
598
4
Honeycutt, Brody
11
West Chester
55.55
1
577
5
Raws, Tyler
10
Gloucester Count
57.09
1
517
6
Mascola, Collin
11
West Chester
58.55
1
464
7
Maroldo, John
10
Gloucester Count
1:04.73
1
266
Mens Decathlon: Discus
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Taft, Samuel
12
SUNY Brockport
33.65m
(110'4.75)
1
537
2
Mascola, Collin
11
West Chester
30.73m
(100'9.75)
1
479
3
Colvin, Shane
12
SUNY Brockport
27.98m
(91'9.5)
1
425
4
Honeycutt, Brody
11
West Chester
24.88m
(81'7.5)
1
365
5
Vannicolo, Colin
10
West Chester
23.74m
(77'10.5)
1
343
6
Maroldo, John
10
Gloucester Count
15.95m
(52'3.75)
1
197
7
Raws, Tyler
10
Gloucester Count
ND
(--)
1
Mens Decathlon: High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Mascola, Collin
11
West Chester
1.80m
(5'10.75)
1
627
2
Taft, Samuel
12
SUNY Brockport
1.77m
(5'9.5)
1
602
3
Vannicolo, Colin
10
West Chester
1.68m
(5'6)
1
528
4
Honeycutt, Brody
11
West Chester
1.68m
(5'6)
1
528
5
Colvin, Shane
12
SUNY Brockport
1.59m
(5'2.5)
1
457
6
Raws, Tyler
10
Gloucester Count
1.41m
(4'7.5)
1
324
7
Maroldo, John
10
Gloucester Count
1.38m
(4'6.25)
1
303
Mens Decathlon: Javelin
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Mascola, Collin
11
West Chester
44.14m
(144'9.75)
1
502
2
Taft, Samuel
12
SUNY Brockport
43.98m
(144'3.5)
1
500
3
Colvin, Shane
12
SUNY Brockport
43.04m
(141'2.25)
1
486
4
Vannicolo, Colin
10
West Chester
39.07m
(128'2)
1
429
5
Honeycutt, Brody
11
West Chester
35.74m
(117'3)
1
381
6
Raws, Tyler
10
Gloucester Count
30.51m
(100'1)
1
306
7
Maroldo, John
10
Gloucester Count
25.68m
(84'3)
1
239
Mens Decathlon: Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Taft, Samuel
12
SUNY Brockport
6.47m
(21'2.5)
1
691
2
Vannicolo, Colin
10
West Chester
6.24m
(20'5.5)
1
639
3
Mascola, Collin
11
West Chester
6.16m
(20'2.5)
1
621
4
Colvin, Shane
12
SUNY Brockport
5.93m
(19'5.25)
1
571
5
Raws, Tyler
10
Gloucester Count
5.51m
(18'0.75)
1
483
6
Honeycutt, Brody
11
West Chester
5.42m
(17'9.25)
1
465
7
Maroldo, John
10
Gloucester Count
4.35m
(14'3.25)
1
264
Mens Decathlon: Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Vannicolo, Colin
10
West Chester
3.64m
(11'11.25)
1
519
2
Mascola, Collin
11
West Chester
3.64m
(11'11.25)
1
519
3
Taft, Samuel
12
SUNY Brockport
3.44m
(11'3.25)
1
467
4
Raws, Tyler
10
Gloucester Count
2.54m
(8'4)
1
251
5
Colvin, Shane
12
SUNY Brockport
NH
(--)
1
6
Maroldo, John
10
Gloucester Count
NH
(--)
1
7
Honeycutt, Brody
11
West Chester
NH
(--)
1
Mens Decathlon: Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Mascola, Collin
11
West Chester
11.04m
(36'2.5)
1
548
2
Taft, Samuel
12
SUNY Brockport
10.88m
(35'8.25)
1
539
3
Honeycutt, Brody
11
West Chester
9.83m
(32'3)
1
475
4
Colvin, Shane
12
SUNY Brockport
9.75m
(31'11.75)
1
471
5
Vannicolo, Colin
10
West Chester
8.06m
(26'5.25)
1
370
6
Raws, Tyler
10
Gloucester Count
7.18m
(23'6.5)
1
318
7
Maroldo, John
10
Gloucester Count
5.50m
(18'0.5)
1
220
Womens 100m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Spruance, Deborah
11
Neumann
12.62
nwi
1
2
Roberts, Shannon
11
Manhattanville
12.64
nwi
1
3
Warrick, Amira
12
West Chester
12.65
nwi
1
4
Fowler, Shakeira
11
Widener
12.65
nwi
1
1
Steele, Brittany
10
Haverford Colleg
12.71
nwi
2
5
Chance, Vanessa
11
Lincoln U (PA)
12.82
nwi
1
6
Wike, Alexus
10
West Chester
12.82
nwi
1
7
Timmons, Kaylynne
9
Widener
12.87
nwi
1
2
Farrell, Erin
10
URSINUS
13.10
nwi
2
3
Johnson-Hyde, Chloe
10
URSINUS
13.23
nwi
2
4
Pryce, Jazmin
10
Manhattanville
13.37
nwi
2
1
Edgerton, Dominique
12
Lincoln U (PA)
13.49
nwi
4
5
Harris, Christian
10
Lincoln U (PA)
13.52
nwi
2
1
Jones, Tamara
10
Lincoln U (PA)
13.75
nwi
3
6
Lee, Nydezsa
10
Immaculata Unive
13.89
nwi
2
2
Dargan, Tonillia
10
Lincoln U (PA)
14.05
nwi
3
2
Love, Chelsea
12
Philadelphia Uni
14.05
nwi
4
7
Forney, Danaishia
9
Widener
14.05
nwi
2
3
Cusick, Sasha
11
URSINUS
14.06
nwi
3
3
Hallinan, Michelle
Delaware County
14.16
nwi
4
8
Christmas, Andrea
9
Hood Coïlege
14.26
nwi
2
4
Jones, Jennifer
12
URSINUS
14.57
nwi
3
5
Wisdo, Tia
10
URSINUS
14.60
nwi
3
6
DeCastro, Jessica
12
Immaculata Unive
14.62
nwi
3
1
Yang, Yue
11
Bryn Mawr
14.75
nwi
5
7
Purguy, Madison
9
Union County Col
15.07
nwi
3
8
Mortimer, Nicole
9
Neumann
15.10
nwi
3
2
Dellano, Danika
12
URSINUS
15.15
nwi
5
4
Ospina, Jessica
9
Immaculata Unive
15.65
nwi
4
Womens 200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Fields, Andrea
11
Lincoln U (PA)
25.78
nwi
1
2
Warrick, Amira
12
West Chester
26.37
nwi
1
1
Steele, Brittany
10
Haverford Colleg
26.42
nwi
2
2
Roberts, Shannon
11
Manhattanville
26.49
nwi
2
3
Wilson, Janna
11
West Chester
26.63
nwi
1
3
Lindsey, Dara
10
West Chester
26.72
nwi
2
4
Farrell, Erin
10
URSINUS
26.78
nwi
2
4
Magnant, Emily
9
West Chester
27.01
nwi
1
5
Taylor, Courtney
9
West Chester
27.04
nwi
2
6
Diehl, Brittany
12
Widener
27.04
nwi
2
7
Johnson-Hyde, Chloe
10
URSINUS
27.05
nwi
2
8
Wike, Alexus
10
West Chester
27.14
nwi
2
5
Cubbage, Alexis
11
Lincoln U (PA)
27.26
nwi
1
1
Graves, Hadiyyah
9
Bryn Mawr
27.32
nwi
3
6
Spruance, Deborah
11
Neumann
27.41
nwi
1
2
Damon, Sara
9
West Chester
27.76
nwi
3
3
Edgerton, Dominique
12
Lincoln U (PA)
27.78
nwi
3
7
Chance, Vanessa
11
Lincoln U (PA)
27.84
nwi
1
8
Jones, Imani
10
Lincoln U (PA)
28.00
nwi
1
4
Oehrig, Carolyn
12
Haverford Colleg
28.03
nwi
3
5
Roberts, Stephanie
Moore elite
28.03
nwi
3
6
Harris, Christian
10
Lincoln U (PA)
28.34
nwi
3
1
Dargan, Tonillia
10
Lincoln U (PA)
28.68
nwi
4
7
Pryce, Jazmin
10
Manhattanville
28.79
nwi
3
1
Bibler, Holly
9
Gloucester Count
28.81
nwi
7
2
Lee, Nydezsa
10
Immaculata Unive
28.83
nwi
4
3
Guerrero, Amirah
10
Neumann
28.90
nwi
4
4
Xiang, Yue
10
Haverford Colleg
29.03
nwi
4
1
Macera, Gabriela
9
Immaculata Unive
29.41
nwi
5
8
Tyebjee, Tehzeeb
12
Bryn Mawr
29.47
nwi
3
5
Mangogna, Jacqueline
9
Hood Coïlege
29.57
nwi
4
2
LaRatta, Nicole
12
URSINUS
29.73
nwi
5
6
Cusick, Sasha
11
URSINUS
29.74
nwi
4
3
Jones, Jennifer
12
URSINUS
29.98
nwi
5
4
Christmas, Andrea
9
Hood Coïlege
30.00
nwi
5
1
Gallop, Rebekah
9
Bryn Mawr
30.03
nwi
6
7
Zamora, Amy
9
Haverford Colleg
30.13
nwi
4
8
Wisdo, Tia
10
URSINUS
30.23
nwi
4
5
Beda, Alex
11
Bryn Mawr
30.43
nwi
5
2
Love, Chelsea
12
Philadelphia Uni
30.46
nwi
6
3
Heymann, Jillian
10
Hood Coïlege
30.68
nwi
6
2
Traun, Alla
9
Manhattanville
30.74
nwi
7
4
Hallinan, Michelle
Delaware County
30.83
nwi
6
6
Yang, Yue
11
Bryn Mawr
31.16
nwi
5
7
Smith, Verkia
11
Hood Coïlege
31.26
nwi
5
5
DeCastro, Jessica
12
Immaculata Unive
31.30
nwi
6
8
Purguy, Madison
9
Union County Col
31.47
nwi
5
6
Mortimer, Nicole
9
Neumann
32.80
nwi
6
7
Lee, Lashae
Goldey Beaoom CO
33.11
nwi
6
3
Ospina, Jessica
9
Immaculata Unive
34.10
nwi
7
4
Zeller, Julie
9
Immaculata Unive
35.03
nwi
7
5
Stetsyuk, Karina
10
Hood Coïlege
35.48
nwi
7
Womens 400m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cubbage, Alexis
11
Lincoln U (PA)
1:01.55
1
2
Prijs, Kristen
11
URSINUS
1:01.78
1
3
Graves, Hadiyyah
9
Bryn Mawr
1:01.79
1
4
Murphy, Sedona
12
Haverford Colleg
1:03.47
1
5
Mayr, Justina
10
Neumann
1:03.97
1
6
Taylor, Courtney
9
West Chester
1:04.26
1
1
Xiang, Yue
10
Haverford Colleg
1:06.27
2
1
Macera, Gabriela
9
Immaculata Unive
1:06.29
3
2
Vaddi, Prerana
9
Bryn Mawr
1:06.90
2
3
Tyebjee, Tehzeeb
12
Bryn Mawr
1:07.35
2
4
LaRatta, Nicole
12
URSINUS
1:07.37
2
5
Giangiulio, Teresa
9
Widener
1:08.08
2
6
Zamora, Amy
9
Haverford Colleg
1:08.97
2
2
Guerrero, Amirah
10
Neumann
1:08.98
3
7
Jones, Imani
10
Lincoln U (PA)
1:09.05
1
3
Lowe, Emily
11
Immaculata Unive
1:10.39
3
4
Yang, Yue
11
Bryn Mawr
1:10.90
3
1
Macina, Ashley
10
Bryn Mawr
1:12.89
4
2
Lee, Lashae
Goldey Beaoom CO
1:15.25
4
3
Smith, Verkia
11
Hood Coïlege
1:15.94
4
5
Grievous, Aaliyah Hill
Unattached
1:19.05
3
4
Martinez, Jocelyn
10
Bryn Mawr
1:22.34
4
5
Sanchez, Vanessa
9
Immaculata Unive
1:29.25
4
Womens 800m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Madison, Erin
11
Millersville
2:20.01
1
2
Lewis, Allison
9
West Chester
2:20.28
1
3
Dusellier, Emily
10
West Chester
2:21.49
1
4
Lamb, Emily
12
URSINUS
2:22.00
1
5
Dystant, Alexandra
12
Hood Coïlege
2:25.25
1
1
Madeline, Mayes
9
Widener
2:28.45
3
1
Gallop, Rebekah
9
Bryn Mawr
2:28.69
2
2
Cusick, Diana
10
Immaculata Unive
2:31.06
2
3
Englert, Taylor
11
Widener
2:31.98
2
2
Leitz, Margaret
9
URSINUS
2:32.50
3
4
Creighton, Emily
12
Widener
2:32.60
2
3
Raup, Erin
9
Philadelphia Uni
2:33.33
3
5
Thies, Jessica
10
Philadelphia Uni
2:34.07
2
6
Mauro, Taylour
10
Millersville
2:34.86
2
1
McCollum, Cryatal
Goldey Beaoom CO
2:35.12
4
4
Beda, Alex
11
Bryn Mawr
2:35.62
3
7
Englert, Brianna
11
Widener
2:35.69
2
6
Polk, Arianna
10
Lincoln U (PA)
2:35.90
1
2
D'Amico, Jacqueline
9
Immaculata Unive
2:36.17
4
5
Lang, Bethany
12
Neumann
2:37.67
3
3
Kelly, Jenna
9
URSINUS
2:39.37
4
4
Sly, Miranda
9
Hood Coïlege
2:40.49
4
6
Conley, Marissa
10
Widener
2:40.56
3
7
Frisbie, Victoria
10
Philadelphia Uni
2:42.17
3
5
Hall, Kimberly
9
Widener
2:42.87
4
1
Salih, Samiyah
11
Lincoln U (PA)
2:44.99
5
8
O'Neill, Megan
11
Millersville
2:45.10
3
6
Lamb, Rachael
11
Immaculata Unive
2:45.35
4
7
Jones, Alexis
9
Gloucester Count
2:48.71
4
2
Markey, Kady
9
Gloucester Count
2:49.02
5
3
Martin, Samantha
11
Millersville
2:49.27
5
8
Gugasian, Rachael
11
Immaculata Unive
2:52.01
4
9
Conway, Maddie
9
Philadelphia Uni
2:53.13
3
9
Greisman, Amanda
10
Widener
2:54.88
4
4
Murphy, Kelly
9
Gloucester Count
2:58.90
5
8
Jackson, Shavonna
11
Lincoln U (PA)
2:59.38
2
5
McCray, Brianna
9
Gloucester Count
2:59.70
5
6
Reilly, Meghan
10
Philadelphia Uni
3:02.63
5
7
Weiner, Catherine
11
Manhattanville
3:04.28
5
10
Carchietta, Victoria
11
Philadelphia Uni
3:14.78
4
8
Martinez, Jocelyn
10
Bryn Mawr
3:18.21
5
Womens 1500m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hoffman, Patricia
Scranton
5:00.19
1
2
Dystant, Alexandra
12
Hood Coïlege
5:01.75
1
3
Cusick, Diana
10
Immaculata Unive
5:08.48
1
4
Long, Amanda
11
Millersville
5:09.10
1
5
Brown, Shana
11
Lincoln U (PA)
5:14.89
1
6
Trofa, Erica
11
Widener
5:16.66
1
7
Donahue, Emily
11
Widener
5:18.78
1
8
Gray, Sarah
Unattached
5:19.56
1
1
Thies, Jessica
10
Philadelphia Uni
5:21.98
2
2
Frisbie, Victoria
10
Philadelphia Uni
5:22.14
2
3
Mauro, Taylour
10
Millersville
5:22.70
2
4
Lang, Bethany
12
Neumann
5:23.51
2
5
Raup, Erin
9
Philadelphia Uni
5:24.69
2
6
O'Neill, Megan
11
Millersville
5:25.88
2
1
Lamb, Rachael
11
Immaculata Unive
5:28.50
3
2
Petkova, Polin
10
Manhattanville
5:36.43
3
7
Dicola, Katie
10
Manhattanville
5:36.94
2
3
Dodson, Jordan
Goldey Beaoom CO
5:37.36
3
4
Salih, Samiyah
11
Lincoln U (PA)
5:39.98
3
5
Martin, Samantha
11
Millersville
5:40.64
3
8
Bodine, Kayla
9
Widener
5:41.39
2
9
Conway, Maddie
9
Philadelphia Uni
5:42.42
2
6
Macgregor, Caitlin
9
Immaculata Unive
5:46.91
3
1
Coyne, Larissa
12
URSINUS
5:49.91
4
2
Innes, Samantha
10
URSINUS
5:55.19
4
3
Markey, Kady
9
Gloucester Count
5:59.15
4
7
Reilly, Meghan
10
Philadelphia Uni
6:10.54
3
4
Mayers, Leigha
9
Neumann
6:17.84
4
5
Grzybowski, Sarah
Goldey Beaoom CO
6:20.91
4
6
Carlson, Linda
9
Immaculata Unive
6:28.68
4
7
McCray, Brianna
9
Gloucester Count
6:31.59
4
8
Carchietta, Victoria
11
Philadelphia Uni
6:36.59
3
8
Patchin, Margaret
11
Bryn Mawr
6:57.22
4
9
Bone, Lindsay
9
Gloucester Count
7:11.62
4
Womens 5000m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Manning-Smith, Leigh
11
West Chester
18:31.14
1
2
Perry, Emilia
12
URSINUS
18:42.43
1
3
Keep, Claudia
12
Bryn Mawr
19:11.94
1
4
Eisman, Amanda
11
West Chester
19:29.55
1
5
Barton, Emilie
11
Philadelphia Uni
19:38.22
1
6
Litty, Alyssa
11
Philadelphia Uni
19:50.80
1
7
Smith, Alindon
10
West Chester
20:49.66
1
8
Castaldi, Megan
Scranton
21:26.82
1
9
Hoffman, Kathryn
Scranton
21:29.21
1
10
House, Elaine
Scranton
21:36.74
1
11
Roschel, Monika
Unattached
21:40.17
1
12
Alves, Liana
9
Haverford Colleg
21:45.65
1
13
Grap, Mary Ellen
9
Immaculata Unive
21:53.36
1
14
Glavin, Amanda
10
Haverford Colleg
22:02.30
1
15
Ryan, Taylor
Scranton
22:12.86
1
16
McSherry, Shannon
Scranton
22:24.32
1
17
Beckham, Kaitlin
10
Philadelphia Uni
22:39.78
1
18
Holden, Monica
Scranton
22:59.76
1
Womens 10000m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Edwards, Kate
9
Bryn Mawr
40:22.64
1
Womens 3k Steeple
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Graves, Carmen
Brooks
10:35.41
1
2
Lafferty, Courtney
11
Philadelphia Uni
12:49.15
1
3
Cheruka, Caitlin
11
West Chester
13:42.44
1
4
Rimkis, Cayla
11
Immaculata Unive
14:12.72
1
Womens 100m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Grasty, Ebony
10
West Chester
15.53
nwi
1
2
Silveira, Heather
12
Hood Coïlege
16.09
nwi
1
3
McKnight, Briana
10
Widener
16.10
nwi
1
4
Oehrig, Carolyn
12
Haverford Colleg
16.75
nwi
1
5
Brown, Tamoya
10
Union County Col
16.82
nwi
1
6
McLaughlin, Caroline
9
West Chester
16.95
nwi
1
7
Damon, Sara
9
West Chester
16.99
nwi
1
1
Bibler, Holly
9
Gloucester Count
17.07
nwi
2
2
Heymann, Jillian
10
Hood Coïlege
17.08
nwi
2
3
Mangogna, Jacqueline
9
Hood Coïlege
17.69
nwi
2
4
Buczek, Catherine
9
URSINUS
17.76
nwi
2
1
Christmas, Andrea
9
Hood Coïlege
18.18
nwi
3
2
Chernow, Robin
12
Haverford Colleg
19.22
nwi
3
3
Zeller, Julie
9
Immaculata Unive
21.45
nwi
3
4
Stetsyuk, Karina
10
Hood Coïlege
24.61
nwi
3
Womens 400m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Castellano, Amanda
9
West Chester
1:05.88
1
2
Silveira, Heather
12
Hood Coïlege
1:07.66
1
3
Buczek, Catherine
9
URSINUS
1:08.18
1
4
McLaughlin, Caroline
9
West Chester
1:08.87
1
5
Lee, Jillian
10
Lincoln U (PA)
1:09.03
1
1
Davis, Gwen
11
Widener
1:12.03
2
6
Brown, Tamoya
10
Union County Col
1:13.46
1
2
Morrison, Chelsea
12
Widener
1:16.27
2
3
Mayr, Justina
10
Neumann
1:17.69
2
4
Doherty, Bridget
9
Immaculata Unive
1:18.06
2
Womens 4x100m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Warrick, Wilson,
Magnant, Wike
West Chester
49.22
1
2
Jones, Fields,
Cubbage, Harris
Lincoln U (PA)
49.85
1
3
Diehl, Timmons,
Meade, Fowler
Widener
51.16
1
4
Farrell, Johnson-,
Buczek, Prijs
URSINUS
51.33
1
5
Jones, Lee,
Edgerton, Chance
Lincoln U (PA)
53.91
1
6
Silveira, Mangogna,
Heymann, Christma
Hood Coïlege
54.12
1
7
Bibler, Grega,
Turner, Watson
Gloucester Count
56.45
1
Womens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Cubbage, Fields,
Butler, Jones
Lincoln U (PA)
3:51.75
1
2
Lindsey, Warrick,
Wilson, Magnant
West Chester
3:53.62
1
3
Kelley, Roberts,
DiCola, Traun
Manhattanville
4:22.65
1
4
Macera, Lowe,
D'Amico, Doherty
Immaculata Unive
4:28.35
1
Womens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Owens, Kayla
12
West Chester
13.23m
(43'4.75)
1
2
Sargent, Claire
9
Haverford Colleg
11.98m
(39'3.5)
1
3
Johnson, Christine
10
West Chester
11.13m
(36'6)
1
4
Bailey, Samantha
9
Hood Coïlege
10.56m
(34'7.75)
1
5
Winchester, Antoinette
9
Gloucester Count
10.28m
(33'8.5)
1
6
McMahon, Caroline
9
West Chester
10.10m
(33'1.5)
1
7
Anderson, Emily
9
Haverford Colleg
9.78m
(32'1)
1
8
Turner, Bianca
10
Gloucester Count
9.70m
(31'9.75)
1
9
Chernow, Robin
12
Haverford Colleg
9.51m
(31'2.25)
1
10
Walsh, Theresa
9
Immaculata Unive
9.28m
(30'5.25)
1
11
Stanley, Natasha
12
Haverford Colleg
9.25m
(30'4)
1
12
Vary, Gwendolyn
10
Bryn Mawr
9.02m
(29'7)
1
13
Stepanchick, Sarah
10
Immaculata Unive
9.02m
(29'7)
1
14
St Thomas Grimes, Juanit
10
Haverford Colleg
8.89m
(29'2)
1
15
Shim, Giavanni
10
Union County Col
8.80m
(28'10.25)
1
16
Specht, Erin
10
URSINUS
8.20m
(26'10.75)
1
17
Dybus, Jessica
10
Gloucester Count
8.08m
(26'6)
1
18
Stetsyuk, Karina
10
Hood Coïlege
7.72m
(25'3.75)
1
19
Malbourne, Vanessa
12
Neumann
7.24m
(23'9)
1
20
Patchin, Margaret
11
Bryn Mawr
6.86m
(22'6)
1
21
Murphy, Patricia
11
Immaculata Unive
6.80m
(22'3.5)
1
22
Receveur, Natayla
10
Neumann
6.74m
(22'1.25)
1
Womens Discus
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Owens, Kayla
12
West Chester
42.91m
(140'9.25)
1
2
Johnson, Christine
10
West Chester
39.99m
(131'2.25)
1
3
Hughes, Amanda
12
West Chester
38.01m
(124'8.25)
1
4
Hower, Vanessa
11
Millersville
37.11m
(121'9)
1
5
Anderson, Emily
9
Haverford Colleg
34.17m
(112'1.25)
1
6
Grube, Rebecca
10
Millersville
32.53m
(106'8.5)
1
7
McMahon, Caroline
9
West Chester
31.80m
(104'3.75)
1
8
Baylis, Brooke
10
West Chester
29.68m
(97'4.5)
1
9
Winchester, Antoinette
9
Gloucester Count
27.95m
(91'8.25)
1
10
Stanley, Natasha
12
Haverford Colleg
26.47m
(86'10)
1
11
Dybus, Jessica
10
Gloucester Count
24.91m
(81'8.5)
1
12
Walsh, Theresa
9
Immaculata Unive
24.44m
(80'2)
1
13
Specht, Erin
10
URSINUS
24.40m
(80'0.5)
1
14
Bailey, Samantha
9
Hood Coïlege
24.20m
(79'4.75)
1
15
Vary, Gwendolyn
10
Bryn Mawr
23.65m
(77'7)
1
16
St Thomas Grimes, Juanit
10
Haverford Colleg
22.72m
(74'6.25)
1
17
Shim, Giavanni
10
Union County Col
21.79m
(71'5.75)
1
18
Sargent, Claire
9
Haverford Colleg
20.77m
(68'1.5)
1
19
Torres, Ashley
11
Lincoln U (PA)
18.75m
(61'6)
1
20
Patchin, Margaret
11
Bryn Mawr
16.60m
(54'5.5)
1
21
Turner, Bianca
10
Gloucester Count
ND
(--)
1
Womens Javelin Throw
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Watson, Pam
9
Gloucester Count
39.44m
(129'4.75)
1
2
Hughes, Amanda
12
West Chester
38.60m
(126'7.5)
1
3
McMahon, Caroline
9
West Chester
34.96m
(114'8.25)
1
4
Snyder, Krista
11
URSINUS
34.12m
(111'11.25)
1
5
Lawler, Alicia
9
Immaculata Unive
34.01m
(111'6.75)
1
6
Grega, Shannon
10
Gloucester Count
31.26m
(102'6.5)
1
7
Harris, Christian
10
Lincoln U (PA)
29.66m
(97'3.5)
1
8
Specht, Erin
10
URSINUS
28.81m
(94'6.25)
1
9
Snow, Kimberly
11
URSINUS
28.52m
(93'6.75)
1
10
Winchester, Antoinette
9
Gloucester Count
25.37m
(83'2.75)
1
11
Receveur, Natayla
10
Neumann
24.53m
(80'5.75)
1
12
LaRatta, Nicole
12
URSINUS
23.37m
(76'8)
1
13
Dellano, Danika
12
URSINUS
22.65m
(74'3.5)
1
14
Vary, Gwendolyn
10
Bryn Mawr
21.70m
(71'2.25)
1
15
Versaggi, Jenna
10
Gloucester Count
20.55m
(67'5)
1
16
Torres, Ashley
11
Lincoln U (PA)
18.46m
(60'6.75)
1
17
Patchin, Margaret
11
Bryn Mawr
15.93m
(52'3)
1
18
Lee, Jillian
10
Lincoln U (PA)
14.78m
(48'5.75)
1
Womens Hammer
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kovacs, Ann
12
Millersville
49.60m
(162'8.75)
1
2
Hower, Vanessa
11
Millersville
48.67m
(159'8)
1
3
Owens, Kayla
12
West Chester
48.17m
(158'0.25)
1
4
Misner, Olivia
10
Millersville
41.69m
(136'9.25)
1
5
Hughes, Amanda
12
West Chester
41.08m
(134'9.25)
1
6
Johnson, Christine
10
West Chester
41.06m
(134'8.5)
1
7
Turner, Bianca
10
Gloucester Count
36.22m
(118'9.75)
1
8
McMahon, Caroline
9
West Chester
33.70m
(110'6.75)
1
9
Myers, Amanda
9
Millersville
32.95m
(108'1)
1
10
Grega, Shannon
10
Gloucester Count
28.49m
(93'5.5)
1
11
Vary, Gwendolyn
10
Bryn Mawr
19.48m
(63'10.75)
1
12
Grube, Rebecca
10
Millersville
ND
(--)
1
Womens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Camel, Arianna
10
Millersville
1.58m
(5'2)
1
2
Lavelle, LaBrae
10
West Chester
1.58m
(5'2)
1
3
Russell, Erica-Lyn
9
Unattached
1.53m
(5'0)
1
4
Meade, Emily
9
Widener
1.48m
(4'10.25)
1
5
Vidaic, Noelle
10
Manhattanville
1.48m
(4'10.25)
1
6
Dargan, Tonillia
10
Lincoln U (PA)
1.48m
(4'10.25)
1
7
Schrivano, Lexi
10
Millersville
1.48m
(4'10.25)
1
10
Liska, Tara
9
Immaculata Unive
1.38m
(4'6.25)
1
8
Mangogna, Jacqueline
9
Hood Coïlege
1.38m
(4'6.25)
1
9
DeCapua, Samantha
9
Widener
1.38m
(4'6.25)
1
11
Pryce, Jazmin
10
Manhattanville
NH
(--)
1
Womens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Brenker, Logan
11
West Chester
5.27m
(17'3.25)
nwi
1
2
Pryce, Jazmin
10
Manhattanville
5.17m
(16'11.5)
nwi
1
3
Kosenske, Sarah
9
West Chester
5.12m
(16'9.5)
nwi
1
4
Camel, Arianna
10
Millersville
5.12m
(16'9.5)
nwi
1
5
Rauenzahn, Elizabeth
10
West Chester
4.98m
(16'4)
nwi
1
6
Kelley, Sarah
10
Manhattanville
4.95m
(16'2.75)
nwi
1
7
Mangogna, Jacqueline
9
Hood Coïlege
4.93m
(16'2)
nwi
1
8
Brown, Tamoya
10
Union County Col
4.92m
(16'1.5)
nwi
1
9
Harman, Erin
9
Millersville
4.87m
(15'11.5)
nwi
1
10
Spruance, Deborah
11
Neumann
4.81m
(15'9.25)
nwi
1
11
Fritsche, Jessica
12
Millersville
4.67m
(15'3.75)
nwi
1
12
Snow, Kimberly
11
URSINUS
4.50m
(14'9)
nwi
1
13
Haughton, Kimberly
12
Haverford Colleg
4.33m
(14'2.25)
nwi
1
14
Love, Chelsea
12
Philadelphia Uni
4.24m
(13'10.75)
nwi
1
15
Vidaic, Noelle
10
Manhattanville
4.24m
(13'10.75)
nwi
1
16
Macina, Ashley
10
Bryn Mawr
4.21m
(13'9.75)
nwi
1
17
Christmas, Andrea
9
Hood Coïlege
4.06m
(13'3.75)
nwi
1
18
Vaddi, Prerana
9
Bryn Mawr
4.01m
(13'1.75)
nwi
1
19
Liska, Tara
9
Immaculata Unive
3.99m
(13'1)
nwi
1
20
Chernow, Robin
12
Haverford Colleg
3.98m
(13'0.5)
nwi
1
21
Stetsyuk, Karina
10
Hood Coïlege
3.69m
(12'1.25)
nwi
1
Womens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Kosenske, Sarah
9
West Chester
11.34m
(37'2.25)
nwi
1
2
Kelley, Sarah
10
Manhattanville
11.20m
(36'8.75)
nwi
1
3
Fritsche, Jessica
12
Millersville
10.82m
(35'5.75)
nwi
1
4
Harman, Erin
9
Millersville
10.59m
(34'8.75)
nwi
1
5
Grasty, Ebony
10
West Chester
10.37m
(34'0.25)
nwi
1
6
Rauenzahn, Elizabeth
10
West Chester
10.36m
(33'11.75)
nwi
1
7
Oehrig, Carolyn
12
Haverford Colleg
10.35m
(33'11.25)
nwi
1
8
Reikowski, Elizabeth
10
Haverford Colleg
10.29m
(33'9)
nwi
1
9
Silveira, Heather
12
Hood Coïlege
9.89m
(32'5.25)
nwi
1
10
Haughton, Kimberly
12
Haverford Colleg
9.41m
(30'10.25)
nwi
1
11
Murphy, Kelly
9
Gloucester Count
ND
(--)
nwi
1
12
Jones, Tamara
10
Lincoln U (PA)
ND
(--)
nwi
1
Womens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kerecman, Devan
11
West Chester
3.20m
(10'5.75)
1
2
White, Jessica
9
Millersville
2.90m
(9'6)
1
3
Cunningham, Hannah
9
West Chester
2.75m
(9'0.25)
1
4
Geating, Katherine
10
Millersville
2.60m
(8'6.25)
1
5
Ott, Carley
10
Millersville
2.60m
(8'6.25)
1
6
Harman, Erin
9
Millersville
NH
(--)
1
Womens Heptathlon
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
8
Strong, Rebekah
10
Gloucester Count
1,596
1
7
Mirecki, Marissa
11
Bryn Mawr
2,320
1
6
Craig, Rebecca
11
Bryn Mawr
2,397
1
5
Richardson, Brianna
9
SUNY Brockport
2,845
1
4
Tropp, Madie
9
Millersville
3,033
1
3
Snyder, Krista
11
URSINUS
3,496
1
2
Gosdeck, Marisa
9
SUNY Brockport
3,528
1
1
Kuhn, Danielle
12
West Chester
3,723
1
Womens Heptathlon: 100m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Tropp, Madie
9
Millersville
16.67
1
634
2
Gosdeck, Marisa
9
SUNY Brockport
17.03
1
593
3
Kuhn, Danielle
12
West Chester
17.49
1
542
1
Richardson, Brianna
9
SUNY Brockport
17.85
2
504
2
Snyder, Krista
11
URSINUS
19.59
2
337
1
Mirecki, Marissa
11
Bryn Mawr
20.19
3
287
2
Strong, Rebekah
10
Gloucester Count
21.51
3
189
3
Craig, Rebecca
11
Bryn Mawr
21.65
3
180
Womens Heptathlon: 200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kuhn, Danielle
12
West Chester
27.40
1
679
2
Gosdeck, Marisa
9
SUNY Brockport
28.11
1
622
3
Snyder, Krista
11
URSINUS
28.58
1
586
4
Tropp, Madie
9
Millersville
29.43
1
523
5
Craig, Rebecca
11
Bryn Mawr
30.30
1
461
6
Richardson, Brianna
9
SUNY Brockport
30.75
1
431
7
Mirecki, Marissa
11
Bryn Mawr
30.97
1
416
8
Strong, Rebekah
10
Gloucester Count
33.80
1
250
Womens Heptathlon: 800m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Craig, Rebecca
11
Bryn Mawr
2:30.54
1
686
2
Snyder, Krista
11
URSINUS
2:35.42
1
627
3
Kuhn, Danielle
12
West Chester
2:43.81
1
530
4
Gosdeck, Marisa
9
SUNY Brockport
2:47.35
1
491
5
Tropp, Madie
9
Millersville
2:55.20
1
411
6
Richardson, Brianna
9
SUNY Brockport
2:57.82
1
386
7
Mirecki, Marissa
11
Bryn Mawr
2:58.13
1
383
8
Strong, Rebekah
10
Gloucester Count
3:14.52
1
242
Womens Heptathlon: High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Gosdeck, Marisa
9
SUNY Brockport
1.55m
(5'1)
1
678
2
Tropp, Madie
9
Millersville
1.43m
(4'8.25)
1
544
3
Kuhn, Danielle
12
West Chester
1.43m
(4'8.25)
1
544
4
Richardson, Brianna
9
SUNY Brockport
1.37m
(4'5.75)
1
481
5
Snyder, Krista
11
URSINUS
1.37m
(4'5.75)
1
481
6
Mirecki, Marissa
11
Bryn Mawr
1.28m
(4'2.25)
1
389
7
Strong, Rebekah
10
Gloucester Count
1.22m
(4'0)
1
331
8
Craig, Rebecca
11
Bryn Mawr
1.19m
(3'10.75)
1
302
Womens Heptathlon: Javelin
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Snyder, Krista
11
URSINUS
30.92m
(101'5.25)
1
494
2
Gosdeck, Marisa
9
SUNY Brockport
23.66m
(77'7.5)
1
357
3
Kuhn, Danielle
12
West Chester
23.58m
(77'4.25)
1
356
4
Craig, Rebecca
11
Bryn Mawr
17.24m
(56'6.5)
1
238
5
Tropp, Madie
9
Millersville
15.50m
(50'10)
1
206
6
Richardson, Brianna
9
SUNY Brockport
15.43m
(50'7.25)
1
205
7
Mirecki, Marissa
11
Bryn Mawr
14.08m
(46'2.25)
1
180
8
Strong, Rebekah
10
Gloucester Count
12.22m
(40'1)
1
146
Womens Heptathlon: Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kuhn, Danielle
12
West Chester
5.20m
(17'0.5)
1
614
2
Snyder, Krista
11
URSINUS
5.04m
(16'6.25)
1
570
3
Gosdeck, Marisa
9
SUNY Brockport
4.66m
(15'3.25)
1
469
4
Richardson, Brianna
9
SUNY Brockport
4.45m
(14'7)
1
416
5
Tropp, Madie
9
Millersville
4.43m
(14'6.25)
1
411
6
Mirecki, Marissa
11
Bryn Mawr
4.18m
(13'8.5)
1
350
7
Craig, Rebecca
11
Bryn Mawr
3.49m
(11'5.25)
1
198
8
Strong, Rebekah
10
Gloucester Count
3.48m
(11'5)
1
196
Womens Heptathlon: Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kuhn, Danielle
12
West Chester
8.91m
(29'2.75)
1
458
2
Richardson, Brianna
9
SUNY Brockport
8.35m
(27'4.5)
1
422
3
Snyder, Krista
11
URSINUS
8.02m
(26'3.75)
1
401
4
Craig, Rebecca
11
Bryn Mawr
6.95m
(22'9.5)
1
332
5
Gosdeck, Marisa
9
SUNY Brockport
6.73m
(22'0.75)
1
318
6
Mirecki, Marissa
11
Bryn Mawr
6.69m
(21'11.25)
1
315
7
Tropp, Madie
9
Millersville
6.51m
(21'4.25)
1
304
8
Strong, Rebekah
10
Gloucester Count
5.53m
(18'1.5)
1
242
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#west-chester
#bill-butler-invitational
More news
2015 Results - CIAA Outdoor Championships
2015 Results - Coppin State Outdoor Twilight
0 shares:
West Chester Bill Butler Outdoor Invitational
,
Bad Boy RC
,
Brooks
,
Bryn Mawr College Track and Field and Cross Country - Bryn Mawr, Pennsylvania
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Lincoln University (pennsylvania) Track & Field and Cross Country - Lincoln University, Pennsylvania
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2015
35
18
2014
23
10
2013
11
2012
7
4
2011
2
2010
1
Show 3 more
Hashtags
#west-chester
#bill-butler-invitational
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!